Płyta HDF – jej właściwości i zastosowanie

Bez wątpienia płyta HDF należy do jednego z najbardziej popularnych materiałów, które są wykorzystywane we współczesnym meblarstwie. W zasadzie trudno jest sobie wyobrazić jakikolwiek mebel bez jej udziału – zarówno bierzemy tu pod uwagę meble wykorzystywane w fabrykach, jak i te tworzone w małych zakładach bądź ręcznie w domu. Mimo, iż płyta jest powszechnie znana i wykorzystywana, to niewiele osób tak naprawdę orientuje się w jej właściwościach oraz zastosowaniu. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat, jesteś w odpowiednim miejscu.

Płyta HDF – z czego jest zrobiona i jakie są jej właściwości fizyczne? Jakie jest jej główne zastosowanie? Płyta HDF czy sklejka – co jest lepszym wyborem? Gdzie kupić płytę HDF w dobrej cenie? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz w poniższym tekście. Koniecznie przeczytaj jeśli lubisz meblarstwo i sam próbujesz w nich swoich sił.

Płyta HDF – z czego jest zrobiona i jakie są jej właściwości fizyczne?

Na początku powiedzmy sobie z czego właściwie zrobiona jest płyta HDF oraz jakie są jej właściwości fizyczne. Współczesna płyta HDF zrobiona jest z wiórów drewnianych, które pod wysokim ciśnieniem i przy bardzo wysokiej temperaturze łączone są ze specjalnym klejem oraz substancjami utwardzającymi. Płyta HDF dzięki temu jest giętka, ale przy tym również mocna i odporna na zniszczenia.

Płyta HDF – jakie jest jej główne zastosowanie?

Gdzie głównie stosuje się płytę HDF. Chyba każdy z nas ją widzą. HDF to przede wszystkim plecki w naszych meblach – zarówno wielkich szafach, jak i małych szafkach nocnych. Dodatkowo, bardzo często z HDFu wykonane są szuflady oraz wkłady do szuflad.

Płyta HDF czy sklejka – co jest lepszym wyborem

To zależy. Główną różnicą jest wytrzymałość i odpowrność na zniszczenia obu materiałów. Płyta HDF jest bardziej wytrzymała, jednak mniej odporna na uderzenia punktowe niż sklejka.

Gdzie kupić płytę HDF w dobrej cenie?

Koniecznie zajrzyj do sklepów internetowych. Często materiał i transport tu wychodzą o wiele taniej.

Kategoria: podłogi, dom